Asosiy dastur


 14:00-14:10 

Moderatorning kirish so‘zi.

Moderator: Kerolin Lemm – Amerika-Oʻzbekiston savdo palatasi raisi, “White & Case” Xalqaro yuridik firmasi boshqaruv partnyori (AQSh)

So-Moderator: Islombek Rustambekov – O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi Xalqaro va xorijiy tashkilotlarda Oʻzbekiston Respublikasi manfaatlarini huquqiy himoya qilish boshqarmasi boshlig‘i

 14:10-14:25 

Investitsion arbitrajning kelajagi: davlatning qarashlari

Ma’ruzachi: Mixail Galperin, Rossiya Federatsiyasi adliya vazirining oʻrinbosari, Inson huquqlari boʻyicha Yevropa sudida Rossiya Federatsiyasining vakili

 14:25-14:40 

Gonkong Xalqaro arbitraj markazi taraqqiyoti

Ma’ruzachi: Sara Grimmer, Gonkong arbitraj markazi bosh kotibi

 14:40-14:55 

Vena Xalqaro arbitraj markazi faoliyati va Markazning yangi qoidalari

Ma’ruzachi: Alis Fremut-Volf, Vena xalqaro arbitraj markazi bosh kotibi

 14:55-15:10 

Investitsion nizolarni hal qilish: amaliyot va ICSID qoidalarini isloh qilish

Ma’ruzachi: Martina Polasek, Investitsion nizolarni hal etish bo‘yicha xalqaro markazi Bosh kotibining oʻrinbosari

 15:10-15:30 

Kofe-breyk

 15:30-15:45 

Rossiya Federatsiyasida arbitraj qonunchiligi bo‘yicha (hakamlik nizolarini ko‘rib chiqish) islohotlar: arbitraj muassasalari faoliyatiga yangicha yondashuv. Rossiya zamonaviy arbitraj instituti huzuridagi Rossiya arbitraj markazi tajribasi

Ma’ruzachi: Andrey Gorlenko, Rossiya Zamonaviy arbitraj instituti huzuridagi Rossiya Arbitraj markazining administratori

 15:45-16:00 

Toshkent xalqaro arbitraj markazi: faoliyat maqsadi va vazifalari

Ma’ruzachi: Diana Bayzakova, Toshkent xalqaro arbitraj markazi rahbari

 16:00-16:15 

Xalqaro arbitrajga ishlarni tayyorlashning amaliy jihatlari

Ma’ruzachilar: Jon Xey, Dentons LLP Xalqaro yuridik firmasi partnyori (AQSh)

Diyora Ziyayeva, Dentons LLP Xalqaro yuridik firmasi yuristi (AQSh)

 16:15-16:30 

Xalqaro qidiruv va aktivlarni undirishga qaratish

Ma’ruzachi: Aleksey Dudko, Hogan Lovells” xalqaro yuridik firmasi partnyori (Rossiya)

 16:30-16:45 

Kofe-breyk

 16:45-17:45 

Master-klass: «“Yuridik kompaniyalarni boshqarish: muvaffaqiyatga qanday erishish mumkin?”

Spiker: Kerolin Lemm, Amerika-Oʻzbekiston savdo palatasi raisi, “White & Case” Xalqaro yuridik firmasi boshqaruv partnyori (AQSh)

 14:00-14:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Temurmalik Narzikulov – Oʻzbekiston Respublikasi Moliya vazirligining reyting agentliklari va tashkilotlari bilan ishlash boʻlimi boshligʻi

 14:20-14:35 

Xalqaro indekslar va reytinglar: Oʻzbekiston maqsadlari

Ma’ruzachi: Odilbek Isakov, Oʻzbekiston Respublikasi Moliya vaziri oʻrinbosari

 14:35-14:50 

Shartnomalar ijrosi – Oʻzbekiston va eng yaxshi koʻrsatkichlarga ega davlatlar: islohotlar tendensiyalari tahlili, saboqlar va tavsiyalar

Ma’ruzachi: Maksim Yavorskiy, Jahon banki tahlilchisi

 14:50-15:05 

Huquq ustuvorligi – iqtisodiy oʻsish omili

Ma’ruzachi: Valid Xayder Malik, Jahon bankining Davlat sektori boʻyicha katta mutaxassisi

 15:05-15:20 

Ochiq mikrofon

 15:20-15:35 

Muhokamalar

 15:35-16:00 

Yakunlash

 14:00-14:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Laziz Kudratov – O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vaziri oʻrinbosari

 14:05-14:20 

Taqdimot: “Oʻzbekiston investitsion muhiti

Ma’ruzachi: Laziz Kudratov, O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar va tashqi savdo vaziri oʻrinbosari

 14:20-14:35 

Qoʻshma korxonalarni tashkil etish hamda xalqaro investitsiyalarni rag‘batlantirish maqsadida o‘zbek biznesini tizimlashtirish

Ma’ruzachi: Saymon Koks, “Norton Rose Fulbright” Xalqaro yuridik firmasining katta maslahatchisi (Buyuk Britaniya)

 14:35-14:50 

Oʻzbekiston korporativ qonunchiligini xorijiy investitsiyalarni jalb etish talablariga javob beradigan standartlarga moslashtirish masalalari

Ma’ruzachi: Devid Butcher, “Reed Smith” Xalqaro huquqshunoslik firmasi partnyori (AQSH)

 14:50-15:05 

Loyihalarni moliyalashtirish bitimlarida homiylikni qo‘llab quvvatlashning huquqiy konstruksiyalarini amalga oshirish. Rossiya qonunchiligining tajribasi

Ma’ruzachi: Dmitriy Yeremeyev, “Gazprombank” yuridik boʻlimi boshligʻining oʻrinbosari (Rossiya)

 15:05-15:15 

Kofe-breyk

 15:15-15:30 

Islom moliya huquqini tatbiq qilish boʻyicha Malayziyaning muvaffaqiyatlari tarixi

Ma’ruzachi: Majlan Xussain, “The Chambers of Shamsul Qamar” yuridik firmasi katta hamkori (Malayziya)

 15:30-15:45 

Xususiy kapitalga investitsiyalar: investorning nuqtai nazaridan kapitalga yoʻnaltiriladigan investitsiyalarning asosiy yuridik jihatlari (YTTB tajribasi)

Ma’ruzachi: Rustam Turkmenov, Yevropa tiklanish va taraqqiyot bankining katta maslahatchisi

 15:45-16:00 

Xorijiy investitsiyalar uchun qulay sharoit: u zarurmi?

Ma’ruzachi: Akshu Kempbell-Xolt, “Astana” Xalqaro moliya markazining savdo va moliyaviy strategiya masalalari bo‘yicha eksperti (Qozog‘iston)

 14:00-14:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: G‘olib Xoljigitov – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi direktori

 14:05-14:20 

DXSh xalqaro tajribasi: qanday qilib muvaffaqiyatsizliklardan qochish va ishtirokchilar manfaatini taʼminlash mumkin?

Ma’ruzachi: Vinsan Piron, Infrastruktura, konsessiya va DXSh (ETIC-PPP) boʻyicha guruh Direktorlar kengashi raisi, Yevropa Qurilish tarmoqlari Federatsiyasi (FIEC) “Konsessiyalar iqtisodiyoti/DXSh” ishchi guruhi direktori (Fransiya)

 14:20-14:35 

Rossiyada DXShga 10 yil. Qonunchilikni takomillashtirish tendensiyalari, yutuq va kamchiliklar. Moliyalashtiruvchi tashkilotlar nuqtai nazari

Ma’ruzachi: Aleksey Chichkanov, “Gazprombank”ning birinchi vitse-prezidenti (Rossiya)

 14:35-14:50 

DXSh sohasida Fransiya tajribasi va uni Oʻzbekistonda qoʻllash: mazkur tajribadan Oʻzbekiston uchun qanday foyda olish mumkin?

Докладчик: Tibo Morge, “Independent Infrastructure and Impact Investing Group” boshqaruvchi partnyori (Fransiya)

 14:50-15:05 

Kofe-breyk

 15:05-15:20 

Qozogʻistonda DXSh: shakllanish bosqichlari va muvaffaqiyatli loyihalar

Ma’ruzachi: Aydos Kobetov, “Qozogʻiston davlat-xususiy sheriklik markazi” AJ front-ofisi vitse-prezidenti (Qozog‘iston)

 15:20-15:35 

DXSh sohasini huquqiy tartibga solishning xalqaro standartlarini takomillashtirish va ularni DXSh toʻgʻrisidagi Oʻzbekistonning yangi qonunchiligida qo‘llash

Ma’ruzachi: Vladimir Kilinkarov, Dentons xalqaro yuridik firmasining DXSh bo‘yicha Rossiya amaliyoti rahbari (Rossiya)

 15:35-15:50 

Yevropa, Osiyo, Buyuk Britaniyada DXSh rivojlanishining global tendensiyalari. Dolzarb muammolar

Ma’ruzachi: Pavel Kutovoy, Иванян и Партнеры” Advokatlik byurosi maslahatchisi (Rossiya)

 15:50-15:55 

Ochiq mikrofon

 15:55-16:00 

Muhokamalar va yakunlash

 14:00-14:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Ruslanbek Davletov – O‘zbekiston Respublikasi adliya vaziri

 14:05-14:20 

Davlat boshqaruvi boʻyicha Singapur tajribasi

Ma’ruzachi: Edvin Tong, Singapur huquq va sog‘liqni saqlash masalalari bo‘yicha katta davlat vaziri

 14:20-14:35 

Malayziyada davlat boshqaruvini takomillashtirish tajribasi – PEMANDU misolida

Ma’ruzachi: Ziyad Faiz Razak, PEMANDU Associates kompaniyasi ijrochi vitse-prezidenti

 14:35-14:50 

Davlat sektori rivojlanishi: Britaniya davlat xizmati tajribasi

Докладчик: Nikola Smit, Government Partnership International rahbari (Buyuk Britaniya)

 14:50-15:05 

Strategik rejalashtiruv: ishni qanday qilib toʻgʻri tashkil qilish mumkin?

Ma’ruzachi: Jenifer Murtazashvili, Xalqaro rivojlanish dasturi direktori, Pittsburg universiteti dotsenti (AQSh)

 15:05-15:20 

Ochiq mikrofon

 15:20-15:35 

Muhokamalar

 15:35-16:00 

Yakunlash

 14:00-14:05 

Moderatorning kirish so‘zi.

Moderator: Ashita Mittal – BMT NJB mintaqaviy vakili

So-Moderator: Uchqun Uzoqov – Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi X. Sulaymonova nomidagi Respublika sud ekspertizasi markazi direktorining ilmiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari

 14:05-14:20 

AQSh sud-ekspertiza tizimi islohotlari va xalqaro akkreditatsiya

Ma’ruzachi: Mark Mogl, AQSH Adliya vazirligining Xalqaro jinoyatlarni tergov qilishga koʻmaklashish dasturi boʻyicha katta maslahatchisi

 14:20-14:35 

Rossiya Federatsiyasida sud ekspertizasi faoliyatining bugungi holati

Ma’ruzachi: Svetlana Smirnova, Rossiya Federatsiyasi Adliya vazirligi huzuridagi Rossiya Federal sud-ekpertiza markazi direktori

 14:35-14:50 

Gruziyaning Sud ekspertiza milliy byurosining faoliyati

Ma’ruzachi: Georgiy Tvauri, Levan Samxarauli nomidagi sud ekspertizasi milliy byurosi direktori, Gruziya

 14:50-15:05 

Zamonaviy bosqichda Belarus Respublikasi Sud ekspertiza davlat qoʻmitasi faoliyati

Ma’ruzachi: Igor Moroz, , Belarus Respublikasi Sud ekspertizasi davlat qoʻmitasi ilmiy-ishlab chiqarish markazining boshligʻi

 15:05-15:15 

Kofe-breyk

 15:15-15:30 

Germaniyada sud ekspertiza muassasalari faoliyatini tashkil etish va tartibga solish

Ma’ruzachilar: Rayner Dalenburg, Germaniya Federativ Respublikasi K-34 Jinoyat siyosati Federal boshqarmasi katta sud eksperti

 15:30-15:45 

Litva Respublikasida sud ekspertiza muassasalari faoliyatini tashkil etish

Ma’ruzachi: Vidmantas Vaytekunas, Litva Respublikasi Adliya vazirligi sud ekspertizasi markazi direktorining oʻrinbosari

 15:45-16:00 

Buyuk Britaniya ekspertiza muassasalari tizimi

Ma’ruzachi: Eshli Berrou, Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya Birlashgan Qirolligining Sud ekspertizasi ishchi guruhi aʼzosi

 16:00-16:15 

Sud ekspertizasi rivojlanishining tendensiyalari: Qozogʻiston amaliyoti

Ma’ruzachi: Roza Akbarova, Qozogʻiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Sud ekspertiza markazi direktorining ekspertiza ishlari boʻyicha oʻrinbosari

 16:15-16:30 

Niderlandiya sud ekspertiza xizmati tuzilmasi

Ma’ruzachi: Vim Noytebum, sud ekspertizasi muassasalari Yevropa tarmogʻi konsultanti, Niderlandiya

 16:30-16:45 

Italiya politsiyasining Ekspert-kriminalistik xizmati

Ma’ruzachi: Serena Detti, Italiya Davlat politsiyasining giyohvand moddalar boʻyicha eksperti

 16:45-17:00 

Muhokamalar va yakunlash

 10:00-10:05 

Moderatorning kirish so‘zi.

Moderator: Vyacheslav Pak – Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Loyiha boshqaruvi milliy agentligi direktori o‘rinbosari

 10:05-10:20 

Huquq va yangi texnologiyalarning oʻzaro bogʻliqligi

Ma’ruzachi: Nishit Desay, Nishith Madanlal Desai” Tadqiqot va strategik xalqaro yuridik firmasining asoschisi (Hindiston)

 10:20-10:35 

Ijtimoiy sugʻurtalashda davlat xizmatlarini raqamlashtirish. Rossiya va xorij amaliyoti

Ma’ruzachi: Yevgeniy Pisarevskiy, Rossiya Federatsiyasi Ijtimoiy sugʻurtalash fondi raisining birinchi oʻrinbosari

 10:35-10:50 

“Yuridik firma 3.0: Yuridik xizmatlarni raqamlashtirish”

Ma’ruzachi: Rahmat Sobirov, “SOBIROVS LAW FIRM” yuridik firmasining boshqaruv hamkori (Kanada)

 10:50-11:05 

Raqamli shartnoma va raqamli valyuta: shartnomaviy huquq amaliyotda

Ma’ruzachi: Maksim Bashkatov, Rossiya Federatsiyasi Xalqaro va qiyosiy-huquqiy tadqiqotlar markazi xalqaro xususiy huquq va qiyosiy huquqshunoslik sohasidagi tadqiqotlar boʻyicha direktori

 11:05-11:20 

Yangi iqtisodiy sharoitlarda katta maʼlumotlarni tartibga solish

Ma’ruzachi: Yuliya Solomaxina, “Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLC” hamkori (Rossiya)

 11:20-11:30 

Kofe-breyk

 11:30-11:45 

Kripto-aktivlarga urgʻu bergan holda muvaffaqiyatli milliy blokcheyn-ekotizimini yaratish

Ma’ruzachi: Jaidip Reddi, Xalqaro yurist, “Nishith Madanlal Desai” Tadqiqot va strategik xalqaro yuridik firmasi (Hindiston)

 11:45-12:00 

Smart-kontraktlar va blokcheyn texnologiyasi bilan bogʻliq nizolarni hal etish

Ma’ruzachi: Sergey Alexin, “Willkie Farr & Gallagher” xalqaro yuridik firmasining yuristi (Rossiya)

 12:00-12:15 

Raqamli transformatsiya doirasida Adliya vazirligi tomonidan koʻrsatiladigan xizmatlarni raqamlashtirish

Ma’ruzachi: Ikromdjon Nasrullayev, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Loyiha boshqaruv milliy agentligi huzuridagi Respublika biznes va boshqaruv Oliy maktabining Loyiha boshqarish kafedrasi rahbari

 12:15-12:30 

Informatsion texnologiyalarni qoʻllab-quvvatlash sohasida Oʻzbekiston Respublikasining qonunchiligi

Ma’ruzachi: Alisher Xafizov, Axborot texnologiyalarini ishlab chiqish va joriy qilishni qoʻllab-quvvatlash boʻyicha “Mirzo Ulugbek Innovation Center” innovatsiya markazining Rezidentlarni monitoring qilish va ularga koʻmaklashish shoʻbasi mudiri (Oʻzbekiston)

 10:00-10:05 

Moderatorning kirish so‘zi.

Moderator: Jamshid Turdaliyev – My Lawyer” advokatlik firmasi advokati, Oʻzbekiston Respublikasi Advokatlar palatasining boshqaruvi aʼzosi

So-Moderator: Gulchehra Matkarimova – y.f.d., “Advokatlar” advokatlik firmasi advokati (Oʻzbekiston)

 10:05-10:20 

Yopiq va ochiq yuridik xizmatlar bozori: qay birini tanlash kerak?

Ma’ruzachi: Yuriy Pilipenko, Rossiya Federatsiyasi Advokatlar palatasi prezidenti, yuridik fanlari doktori

 10:20-10:35 

Pro bono va davlat tomonidan moliyalashtiriladigan yuridik yordam: muvozanatni taʼminlash

Ma’ruzachi: Fred Xyuston, Huquqiy rivojlanish xalqaro tashkiloti (HRXT) Markaziy Osiyo boʻyicha mintaqaviy direktori

 10:35-10:50 

Rossiyada advokatlik tuzilmalarining turlari

Ma’ruzachi: Sergey Borodin, Xalqaro advokatlar uyushmasi (hamdoʻstligi) vitse-prezidenti (Rossiya)

 10:50-11:05 

Biznes rivojiga yuridik xizmatning taʼsiri: advokaturaning ahamiyati

Ma’ruzachi: Viktor Chaychits, Belarus Respublikasi advokatlar hayʼatining raisi, Belarus Respublikasining Milliy kengashi senatori

 11:05-11:15 

Kofe-breyk

 11:15-11:30 

Xalqaro yuridik amaliyotning eng ilgʻor tajribasi – xalqaro yuristning qarashlari

Ma’ruzachi: Kiran Gor, Amerika yuristlari assotsiatsiyasi aʼzosi, J. Vashington nomidagi universitet professori (AQSh)

 11:30-11:45 

Advokatlik faoliyati: eng yaxshi amaliyot

Ma’ruzachi: Liza Richman Kelli, ,“McDermott Will and Emery” xalqaro yuridik firmasi hamkori (AQSh)

 11:45-12:00 

Xitoyda xalqaro yuridik firmalarning faoliyatini tartibga solish rejimi

Ma’ruzachi: Chjan Chjenli, “DeXen” yuridik ofislarining partnyori, Pekin advokatlar assotsiatsiyasi Tashqi ishlar departamentining aʼzosi (XXR)

 12:00-12:15 

Yuridik xizmatlar sifatini qay tarzda baholash kerak?

Ma’ruzachi: Darius Gibashevich, “GIBASIEWICZ” yuridik firmasining advokati (Polsha)

 12:15-13:00 

Quyidagi nominatsiyalar bo‘yicha g‘oliblarni taqdirlash marosimi:

“Yilning eng yaxshi advokati”.

“Yilning eng yaxshi advokatlik tuzilmasi”.

“Yilning eng yaxshi korporativ yuridik xizmati”.


 10:00-10:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Bobur Shamsiyev – “Dentons” yuridik firmasining partnyori, Toshkent ofisi (O‘zbekiston)

 10:05-10:20 

Qozogʻiston Respublikasida ingliz huquqi: “Ostona” Xalqaro moliya markazi

Ma’ruzachi: Kristofer Kempbell-Xolt, OXMM Xalqaro arbitraj markazi va Sud apparati rahbari va registratori (Qozog‘iston)

 10:20-10:35 

Nima uchun ingliz huquqi xalqaro biznesda keng qoʻllaniladi?

Ma’ruzachi: Sebastyan Louson, “Freshfields Bruckhaus Deringer” xalqaro yuridik firmasi hamkori (Avstriya)

 10:35-10:50 

Umumiy huquqni kontinental huquqqa tatbiq etish: Rossiya Federatsiyasi misolida

Ma’ruzachi: Murat Akuyev, “Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLC” xalqaro yuridik firmasi hamkori (Rossiya)

 10:50-11:05 

Kofe-breyk

 11:05-11:20 

Investorlar tomonidan ingliz va xalqaro huquq asosida zararni qoplash: fakt va raqamlar

Ma’ruzachi: Anastasiya Malyugina, “PricewaterhouseCoopers” kompaniyasining MDH boʻyicha Forenzik direktori (Buyuk Britaniya)

 11:20-11:35 

Ingliz huquqi: biznes sohasidagi qonunchilikni takomillashtirish boʻyicha Oʻzbekistonga tavsiyalar

Ma’ruzachi: Nodir Siddikov, “Fieldfisher” LLP yuridik firmasining partnyori (Buyuk Britaniya)

 11:35-11:50 

Ochiq mikrofon

 11:50-11:55 

Muhokamalar

 11:55-12:00 

Yakunlash

 10:00-10:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Galina Saidova – Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti maslahatchisi oʻrinbosari

 10:05-10:20 

Belarus Respublikasining iqtisodiy sohadagi qonunchiligini takomillashtirishning zamonaviy tendensiyalari va innovatsion yo‘nalishlari

Ma’ruzachi: Galina Podrezyonok, Belarus Respublikasi Qonunchilik va huquqiy tadqiqotlar milliy markazi direktori oʻrinbosari

 10:20-10:35 

Komplayens dasturini baholash samaradorligi. Xalqaro tajriba

Ma’ruzachi: Yekaterina Smirnova, Xalqaro va qiyosiy-huquqiy tadqiqotlar markazi eksperti, “Иванян и Партнеры” advokatlik byurosi Monopoliyaga qarshi kurash amaliyotining rahbari (Rossiya)

 10:35-10:50 

Davlat aktivlarining daromadliligini va samaradorligini oshirish: sinalgan modellar

Ma’ruzachi: Zafar Zahidov, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi direktorining birinchi oʻrinbosari (O‘zbekiston)

 11:05-11:20 

Ochiq mikrofon

 11:20-11:35 

Muhokamalar

 11:35-12:00 

Yakunlash

 10:00-10:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Mirakbar Raxmankulov – Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va mintaqalararo tadqiqotlar instituti direktorining birinchi oʻrinbosari

 10:05-10:20 

Xalqaro xususiy huquqni isloh qilish boʻyicha zamonaviy tendensiyalar

Ma’ruzachi: Tomas Jon, Xalqaro xususiy huquq boʻyicha Gaaga konferensiyasi Attashesi

 10:20-10:35 

Xitoyning savdo huquqi: mamlakatning iqtisodiyoti rivojlanishiga taʼsir koʻrsatgan asosiy normalar

Ma’ruzachi: Fan Szyan, Xitoy savdo huquqi jamiyati raisining oʻrinbosari (XXR)

 10:35-10:50 

Huquqiy tizimlarning konvergensiyasi: ingliz huquqi va Qozogʻiston huquqi

Ma’ruzachi: Ramazan Sarpekov, Qozogʻiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Qonunchilik va huquqiy ma’lumotlar instituti direktori

 10:50-11:05 

Kofe-breyk

 11:05-11:20 

Sinditsiar kreditlash toʻgʻrisidagi Rossiya qonunchiligi tajribasi: yutuqlar va istiqbol

Ma’ruzachi: Tatyana Golova, “Gazprombank”ning Investitsiyalar va loyihalarni moliyalashtirishni yuridik taʼminlash boshqarmasi boshligʻi (Rossiya)

 11:20-11:35 

Yerga egalik qilish: jamiyat manfaatlari va shaxsiy manfaatlar oʻrtasidagi muvozanatni taʼminlash

Ma’ruzachi: Omonboy Okyulov, Toshkent davlat yuridik universitetining “Fuqarolik huquqi” kafedrasi professori (O‘zbekiston)

 11:35-11:50 

Shartnoma huquqining alohida konstruksiyalarini tatbiq etish boʻyicha Rossiya tajribasi

Ma’ruzachi: Maksim Rasputin, Xalqaro va qiyosiy-huquqiy tadqiqotlar markazi eksperti, Katta yurist, «Иванян и Партнеры» advokatlik byurosining maslahatchisi (Rossiya)

 11:50-11:55 

Ochiq mikrofon

 11:55-12:00 

Muhokamalar va yakunlash

 10:00-10:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Mahmud Istamov – Oʻzbekiston Respublikasi adliya vazirining birinchi oʻrinbosari

 10:05-10:20 

Demokratik davlat boshqaruvi, huquq ustuvorligi va iqtisodiy rivojlanish sohalarida huquqiy tartibga solishning samaradorligi sifati

Ma’ruzachi: Mihael Frendo, Venetsiya komissiyasi raisi oʻrinbosari

 10:20-10:35 

Idoraviy norma ijodkorligida majburiy yuridik ekspertiza instituti: Belarus Respublikasining tajribasi

Ma’ruzachi: Sergey Zadiran,Belarus Respublikasi adliya vazirining birinchi oʻrinbosari

 10:35-10:50 

Huquq ijodkorligi jarayonini raqamlashtirish (dijitalizatsiya)

Ma’ruzachi: Ik Xen Ri, Koreya Respublikasi davlat siyosatini muvofiqlashtirish ofisiga qarashli Iqtisod, gumanitar va ijtimoiy fanlar milliy tadqiqot kengashi huzuridagi Koreya qonunchiligi ilmiy-tadqiqot instituti Prezidenti

 11:05-11:20 

Kofe-breyk


 11:20-11:35 

Normativ-huquqiy hujjatlarning regulyativ taʼsirini baholash: AQSh tajribasi

Ma’ruzachi: Malkolm L. Rassel-Aynxorn, Xalqaro huquq va qiyosiy davlat boshqaruvi boʻyicha lektor, McCormack Siyosat va global tadqiqotlar oliy maktabi, Massachusets universiteti, Boston (AQSh)

 11:35-11:50 

Huquqiy tartibga solishning samaradorligini baholash

Ma’ruzachi: Valid Xayder Malik, Jahon bankining Davlat sektori boʻyicha katta mutaxassisi

 11:50-11:55 

Ochiq mikrofon

 11:55-12:00 

Muhokamalar va yakunlash

 10:00-10:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Akbar Tashkulov – Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirining oʻrinbosari

 10:05-10:20 

Notariat boʻyicha milliy qonunchilikka “lotin” tamoyillarini joriy qilish

Ma’ruzachi: Richard Bock, Xalqaro Notariuslar Ittifoqining vitse-prezidenti

 10:20-10:35 

Byudjet va byudjetdan tashqari notariat: xususiy amaliyot kerakmi yoki yoʻqmi?

Ma’ruzachi: Konstantin Korsik, Rossiya Federatsiyasi Federal notarial palatasining prezidenti

 10:35-10:50 

Qozogʻistonda elektron notariat, elektron hujjat almashinuvi

Ma’ruzachi: Asel Janabilova, Qozogʻiston Notarial palatasi raisi

 10:50-11:05 

Avstriyada notariatning oʻrni

Ma’ruzachi: Kristian Radetik, Avstriyaning davlat notariusi

 11:05-11:20 

Jadal rivojlanish davrida Ukraina notariatining tajribasi

Ma’ruzachilar: Yelena Verpovskaya, Kiyev shahrining xususiy notariusi (Ukraina)

 11:20-11:35 

Ochiq mikrofon

 11:35-11:50 

Muhokamalar

 11:50-12:00 

Yakunlash

 14:00-14:10 

Moderatorning kirish so‘zi.

Moderator: Sheyla Pursel – Mediatsiya va nizolarni hal qilish markazi direktori (AQSh)

So-Moderator: Farrux Muhammedov – Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Yuristlar malakasini oshirish markazi direktori

 14:10-14:25 

Mediatsiyani qoʻllashni kengaytirish choralari

Ma’ruzachi: Alesh Zalar, Yevropa nizolarni hal etish markazi prezidenti va eksperti

 14:25-14:40 

Mediatsiya bo‘yicha Singapur tajribasi

Ma’ruzachi: Sharon Ong, Singapur Respublikasi Adliya vazirligi Konsultativ siyosat departamenti direktori (maslahatchisi)

 14:40-14:55 

Mediatsiya afzalliklari va mediatsiyani takomillashtirishga qaratilgan xalqaro islohotlar (Singapur konvensiyasi va YUNSITRAL mediatsiyasi namunaviy qoidalari)

Ma’ruzachi: Ivana Ninchich, Xalqaro arbitr, Mediatsiyani rivojlantirish boʻyicha YI va YUNSITRAL xalqaro komissiyasi aʼzosi

 14:55-15:10 

Kofe-breyk

 15:10-15:25 

Mediatsiya va uni qoʻllash – MDH tahlili va YTTB tajribasi

Ma’ruzachi: Veronika Bradeutsanu, Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki maslahatchisi

 15:25-15:40 

Davlat va investor oʻrtasidagi nizolar boʻyicha mediatsiya

Ma’ruzachi: Mark Appel, “ArbDB Chambers” xalqaro nizolarni hal etish markazining arbitri, mediatori (Irlandiya)

 15:40-15:45 

Ochiq mikrofon

 15:45-15:55 

Muhokamalar

 15:55-16:00 

Yakunlash

 14:00-14:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Erkin Muhitdinov – Oʻzbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirining birinchi oʻrinbosari

 14:05-14:20 

Kadrlar sohasidagi korporativ siyosat: davlat sektori undan nimalarni olishi mumkin?

Ma’ruzachi: Rodjer Mannings, “Lukoyl” PAJ direktorlar kengashining Kadrlar va ragʻbatlantirish qoʻmitasi raisi (Rossiya)

 14:20-14:35 

Hukumatning ustuvor vazifalarini hal qilish uchun salohiyatli kadrlar tizimini yaratish

Ma’ruzachi: Nikola Smit, Government Partnership International rahbari (Buyuk Britaniya)

 14:35-14:50 

Oʻzbekistonda davlat xizmatining qonunchilik poydevorini shakllantirish

Ma’ruzachi: Alisher Karimov, Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligining Qonunchilik bosh boshqarmasi boshligʻi

 14:50-15:05 

Davlat xizmatchilarini mukofotlash va ragʻbatlantirish: toʻlov, tasniflash va nomoddiy ragʻbatlantirishlar

Ma’ruzachi: Keti Djeyms-Manning, Davlat xizmati sohasida kadrlar siyosati va mukofotlash masalalari boʻyicha siyosatni ishlab chiqish boʻyicha maslahatchi, Buyuk Britaniya Vazirlar Mahkamasi

 15:05-15:20 

Ochiq mikrofon

 15:20-15:35 

Muhokamalar

 15:35-16:00 

Yakunlash

 14:00-14:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Matilda Dimovska – BMTTDning Oʻzbekistondagi doimiy vakili

 14:05-14:20 

Davlat boshqaruvida komplayens-xavflar

Ma’ruzachi: Maksimillian Burger-Sheydlin, Avstriya Xalqaro Savdo Palatasi ijrochi direktori

 14:20-14:35 

Davlat sektorida korrupsiyaning oldini olishning global mavzulari: siyosatchilar, qonunlar, mexanizmlar va ularning samaradorligi

Ma’ruzachi: Anga Timilsina, BMTTDning Global antikorrupsion dasturi maslahatchisi

 14:35-14:50 

Aktivlar deklaratsiyasi – korrupsiyaga qarshi kurashish va davlat boshqaruvida yanada shaffoflikni taʼminlash vositasi sifatida

Ma’ruzachi: Irakli Kotetishvili, BMTTDning Korrupsiyaga qarshi kurashish siyosati va davlat boshqaruvi bo‘yicha Istambul mintaqaviy boʻlimi mutaxassisi

 14:50-15:05 

Korrupsiyaga qarshi kurashish: ustuvor yoʻnalishlarni belgilash va ijro etish

Ma’ruzachi: Georgi Papuashvili, "GLCC Solutions LLC"ning Huquqiy masalalar bo‘yicha katta maslahatchisi (Gruziya)

 15:05-15:20 

Komplayens-nazorat tizimini joriy etish: nimadan boshlash kerak?

Ma’ruzachi: Anna Sultan, “Miller&Chevalier” xalqaro yuridik firmasining maslahatchisi (AQSh)

 15:20-15:35 

Xitoy korrupsiyaga qarshi huquqiy tizimining rivojlanishi

Ma’ruzachi: Chjao Lu, Pekin pedagogika universiteti dotsenti (XXR)

 15:35-15:50 

Ochiq mikrofon

 15:50-16:00 

Muhokamalar va yakunlash

 14:00-14:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Bahodir Sagdullayev – Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Intellektual mulk agentligi direktori v.v.b

 14:05-14:20 

Intellektual mulk milliy strategiyasi – iqtisodiyot rivojlanishining asosi

Ma’ruzachi: Ilya Gribkov, Jahon intellektual mulk tashkiloti Kavkaz, Markaziy Osiyo va Sharqiy YYevropa mamlakatlari boʻlimi boshligʻi

 14:20-14:35 

Intellektual huquq boʻyicha ixtisoslashgan sudlar: huquqni qoʻllashning yangi imkoniyatlari

Ma’ruzachi: Oliver Shon, Myunxen shahar okrugi sudi sudyasi (Germaniya)

 14:35-14:50 

Mualliflik huquqini xalqaro huquqiy tartibga solish, mualliflik huquqiga doir koʻp tomonlama konvensiyalar

Ma’ruzachi: Ivan Bliznets, Rossiya Intellektual mulk davlat akademiyasi rektori, Tovar belgilari boʻyicha xalqaro assotsiatsiyasi vakili (INTA)

 14:50-15:05 

Kofe-breyk

 15:05-15:20 

Qalbaki mahsulotlar va noqonuniy parallel import bilan kurashish

Ma’ruzachi: Devid Saussinan, Kontrafaktga qarshi kurash assotsiatsiyasining huquqiy va jamoatchilik masalalari boʻyicha direktori (UNIFAB) (Fransiya)

 15:20-15:35 

Brend ahamiyati va uning iqtisodiyotga bo’lgan ijobiy ta’siri

Ma’ruzachi: Lorenzo Montanari, Mulk huquqi Alyansi ijrochi direktori (The Property Rights Alliance, PRA)

 15:35-15:50 

Tovar belgisining huquqiy himoyasi va qalbaki mahsulotlar bilan kurashish

Ma’ruzachi: Dorian Kiroshka, Moldova davlat universiteti professori

 15:50-15:55 

Ochiq mikrofon

 15:55-16:00 

Muhokamalar va yakunlash

 16:00-16:30 

Kofe-breyk

 16:30-17:30 

Xalqaro intellektual mulk kunini nishonlash doirasida “BEST IP-2019” tanlovi gʻoliblarini taqdirlash marosimi

 14:00-14:10 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Mansur Kamalov – Toshkent davlat yuridik universiteti prorektori (O‘zbekiston)

So-Moderator: Joan Blum – Boston kolleji Huquq maktabining professori, (AQSh)

 14:10-14:25 

Jamiyatni raqamlashtirish davrida zamonaviy yuristlarni tayyorlash

Ma’ruzachi: Alberto Mora, Garvard universiteti professori, Amerika yuristlari assotsiatsiyasi Huquq ustuvorligi boʻlimi direktori (AQSh)

 14:25-14:40 

Zamonaviy oliy yuridik taʼlim: trendlar va muammolar

Ma’ruzachi: Vinsent Rujo, Boston kollejining Huquq maktabi dekani (AQSh)

 14:40-14:55 

Yuristlar malakasini oshirish: AQSh tajribasi

Ma’ruzachi: Jeremi Fogel, ijrochi direktor, Berkli yuridik instituti, Berkli yuridik maktabi, Kaliforniya universiteti (AQSh)

 14:55-15:10 

Kofe-breyk

 15:10-15:25 

Zamonaviy Xitoy yuridik taʼlimi: tarix, bugun va kelajak

Ma’ruzachi: Yao Tzyaolon, Shanxay siyosat-yuridik universiteti vitse-prezidenti (XXR)

 15:25-15:40 

Bolonya protsessi: yutuq va kamchiliklar

Ma’ruzachi: Franchesko Jirotti, Bolonya universiteti professori (Italiya)

 15:40-15:45 

Ochiq mikrofon

 15:45-15:55 

Muhokamalar

 15:55-16:00 

Yakunlash

 14:00-14:05 

Moderatorning kirish so’zi.

Moderator: Ilhom Abdullayev – Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Innovatsion rivojlanish, axborot siyosati va axborot texnologiyalari masalalari qoʻmitasi raisi

 14:05-14:20 

Open Justice: Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligining taqdimoti

Ma’ruzachi: Xudoyor Meliyev, Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vaziri oʻrinbosari

 14:20-14:35 

Huquqiy axborot: axborot olamida rivojlanish yoʻllari

Ma’ruzachi: Denis Skobyalko, Belarus Respublikasi Huquqiy axborot milliy markazi direktorining birinchi oʻrinbosari

 14:35-14:50 

Davlat organlari faoliyatining ochiqligi: eng yaxshi tajriba va davlatlar uchun tavsiyalar

Ma’ruzachi: Arman Vatyan, Jahon Bankining Markaziy Osiyo bo’yicha Moliya boshqarish sektori rahbari

 14:50-15:05 

Davlat sektorida ma’muriy tartib-taomillar, hisobdorlik va shaffoflik. Iqtisodiy Hamkorlik va Taraqqiyot Tashkilotining Istanbul Tadbirlar rejasi doirasida O'zbekiston Respublikasi 4-monitoring tavsiyalari

Ma’ruzachi: Murod Xusanov, Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot tashkiloti konsultanti

 15:05-15:20 

Byudjet jarayonining shaffofligi – davlat organlari ochiqligining tarkibiy qismlaridan biri

Ma’ruzachi: Mixail Perper, “NORMA” MCHJ direktori, “Soliq va bojxona xabarlari” gazetasining bosh muharriri (O’zbekiston)

 15:20-15:30 

Ochiq mikrofon

 15:30-15:50 

Muhokamalar

 15:50-16:00 

Yakunlash

 16:30-17:30 

“Investitsion loyihalarni boshqarish”

Ma’ruzachi: Saymon Koks, Norton Rose Fulbright” Xalqaro yuridik firmasining katta maslahatchisi (Buyuk Britaniya)

Tashkilotchi

Minjust

Hamkorlar

Adolat
RILP
CIS